Kamis, 23 Oktober 2014

осум различни големини

Право велосипед за Вас

Сакаат да купат мотоцикл, но не знаете од каде да почне? Можеби ваш пријател препорачува добивање на одредени велосипед, додека друг велосипедизам пријатели инсистира дека неговиот велосипед е најдобар избор за вас. Кои не ги слушаш? Како за ниту се? Она што треба да направите е да седнете, опуштете се и дознаам што вашите приоритети и преференци се за да се утврди она што велосипед се случува да се работи најдобро за вас. Еве некои точки дефинитивно ќе сакате да се разгледа пред да го одберам вашиот нов сет на тркала.

Што е вашата Возење стил?

Започне со поставување на себе си зошто сакаш да се вози да почне. Е за вежбање? Дали сакате да лета низ воздухот за возбуда или спорт за него? Каде што ви се случува да се вози? Преку градските улици и назад патот патеки? Штом еднаш ќе се дефинира вашиот стил на возење, тоа ќе биде полесно за вас да го изберат видот на велосипед ви треба.

Существуют различни велосипед опции на располагање

Иако постои мноштво на велосипед стилови, следниве се некои од најпопуларните:

Планински велосипеди: Овие се издржливи мотори можете да ги тргнеме на патот. Планински велосипеди имаат масти гуми, удобно широк кормило, и ниски брзини за полесно навигација на ридови.
Патот Мотори: Ако планирате да правите долго вози, тротоарот коњи, ова е велосипед за вас. Тркачките велосипеди се изградени за брзина, имаат потенки гуми и кормило, и се во целост, многу полесни во тежина.
Хибрид Мотори: Овој тип на мотор е комбинација на карактеристики на планински велосипеди и тркачките велосипеди. Хибридни мотори се совршени за оние кои сакаат да експериментираат со сите стилови на возење.
КРУИЗЕРИ: Овие мотори се генерално една брзина и се конструирани за буквално само што-крстарење.
Удобност Мотори: Овие се специјализирани планински велосипеди или хибриди кои нудат повеќе исправена коњи и помек места. Овие велосипеди се суштински наменета за велосипедисти кои сакаат повеќе комфор во нивните возење.

големина на работите

Некои велосипед модели нудат до осум различни големини. За да се утврди вистинската големина за вас, се измери вашиот inseam-ова ќе се утврди правото големината на рамката, во смисла на стенд-над-висина. Како еден пар фармерки, правото вклопуваат е важно.

поставуваат прашања

Не се плашете да побарате совет во врска со она што не го разбираат, како што се брзо ослободување, велосипед одржување, каков вид на опрема што ви треба, итн Знаејќи го она што ви треба да знаете е разликата помеѓу лесно коњи и не е така лесно јавање ,

Купи велосипед ви се допаѓа

Се земе дури и на најмалите детали во предвид при купувањето на велосипед: ​​како база, големина, како изгледа тоа, боја - сè. Впрочем, тоа е вашата сет на тркала - се вози тоа гордо.

Rabu, 22 Oktober 2014

ngā pūnaha waiinu

Water, ki te he reira ki te kia whakaaro inu wai, me kia whakapau i te tangata, kahore meinga mate mate ranei. Me kia wai inu te pape, e ko, me te mea ma, ranei e inumia ana. E rapu te wai inu puka ora katoa i runga i te whenua. Te tangata, i roto i te tino, e rapu ana i te iti rawa 64 hekere inu, ranei 8 kapu, o te wai inu i ia ra mō te hauora tino.

Tou wai inu, i roto i te United States, kia haere mai i tetahi o te maha puna.

He Pūnaha Water inu Public

Te tikanga e pā ana ki te "pūnaha wai tūmatanui" ki tetahi pūnaha wai e kua 15 neke atu rānei matau-ups, te kaimahi 25, neke atu rānei, te tangata ranei. Pūnaha Water e mahi iti ake i tenei whakaaro e pūnaha tūmataiti wai. Kia rere pūnaha Public wai e pa ranei pa, i te kāwanatanga e hānga ana ranei tari, i te tahi atu mau wawahanga tōrangapū ano he rohe wai, me te tahi-pīsopé, e ngā kamupene tūmataiti,-pai hoki ranei. Ahakoa o nei nona a rere te iwi whānui pūnaha wai inu, me ū e pūnaha ki ngā whakaritenga katoa o te Safe Ture Water inu.

A Private inu Pūnaha Water?

Te tikanga e pā ana ki te "pūnaha wai tūmataiti" ki tetahi pūnaha wai e te kaimahi i waenganui i te 1 me te 14 hononga mahi. E kore te te pūnaha tūmataiti wai inu whakaritea e te kāwanatanga. Heoi, he maha ngā rauemi e wātea ana i ki a ratou rangatira o puna tūmataiti, me enei pūnaha kore-kua whakaritea.

He aha He Fai ki Puritia to tatou Clean Water?

Hangaia ture te Kawanatanga e ki te pupuri i te wai to tatou ma. Ko e ratou mahi?

"Pai" E ai ki te rārangi motu e te Protection Agency Taiao (EPA), awa me te awa ki te kounga o te wai tauanga hinga i 65 ōrau i roto i te 1998 ki te 61 ōrau i te 2000. wahapū ki te kounga o te wai tauanga "pai" hinga i 56 ōrau ki te 49 ōrau i runga i te tau-rua taua.

I roto i te te te pūrongo, faataa i te EPA: "kia hua puunaha maimoatanga e rapataumata atu, e, no te ngā i te taupori me te tupu ōhanga, i taea i te pānga o kōaro pakeke-riro hua kounga wai I 2016, taumata parahanga i taea e rite ki te taumata. kitea i roto i te pokapū o-1970 ".

He aha He Fai ki Puritia to tatou Clean inu Water?

E kore e mo taua pūrongo ki te wai inu e mai i roto i o te tap i roto i to koutou kīhini kaukau ranei. He ma to tatou wai inu?

E kore e tangohia matou hoki hoatu ma wai tap. Kitea te ako o inu pūnaha wai o 19 US pa e nga pa maha whakawhirinaki i runga i ngā
pūnaha waiinu tuku me te maimoatanga e hoki ki te Ao War I. i te aroaro o te hunga ka whati paipa hoholo taimi. A, no te mahi ratou, kia Leach ratou täoke ki te wai inu kawe ratou. I hanga te hunga otaota maimoatanga wai tawhito-pupuku ki te tātari i ngā korakora i roto i te wai, a ka ki te patua etahi o nga pirinoa, me te huakita, engari he tokomaha kore ki te tango täoke hou.

More pai, kua whakahoutia maha pa US ratou pūnaha. Whakarato ratou wai inu pai mo ratou:
Tiakina te puna o to ratou wai (roto, awa, reservoirs, a poka) ki te parahanga
Te whakarato paipa kounga pai, me te pupuri i mau tonu i nga wa katoa ratou
Kia hou maimoatanga whakaurunga e he nui nui, me te nui, ki te pupuri i to tatou wai inu ma teitei-hangarau.

Te inu Ture Water Haumaru, he wai tap paruru ture motu i roto i te US, tokanga'i kai kāwanatanga rohe hoki koutou i te wai inu.

Water inu pātara