Kamis, 23 Oktober 2014

осум различни големини

Право велосипед за Вас

Сакаат да купат мотоцикл, но не знаете од каде да почне? Можеби ваш пријател препорачува добивање на одредени велосипед, додека друг велосипедизам пријатели инсистира дека неговиот велосипед е најдобар избор за вас. Кои не ги слушаш? Како за ниту се? Она што треба да направите е да седнете, опуштете се и дознаам што вашите приоритети и преференци се за да се утврди она што велосипед се случува да се работи најдобро за вас. Еве некои точки дефинитивно ќе сакате да се разгледа пред да го одберам вашиот нов сет на тркала.

Што е вашата Возење стил?

Започне со поставување на себе си зошто сакаш да се вози да почне. Е за вежбање? Дали сакате да лета низ воздухот за возбуда или спорт за него? Каде што ви се случува да се вози? Преку градските улици и назад патот патеки? Штом еднаш ќе се дефинира вашиот стил на возење, тоа ќе биде полесно за вас да го изберат видот на велосипед ви треба.

Существуют различни велосипед опции на располагање

Иако постои мноштво на велосипед стилови, следниве се некои од најпопуларните:

Планински велосипеди: Овие се издржливи мотори можете да ги тргнеме на патот. Планински велосипеди имаат масти гуми, удобно широк кормило, и ниски брзини за полесно навигација на ридови.
Патот Мотори: Ако планирате да правите долго вози, тротоарот коњи, ова е велосипед за вас. Тркачките велосипеди се изградени за брзина, имаат потенки гуми и кормило, и се во целост, многу полесни во тежина.
Хибрид Мотори: Овој тип на мотор е комбинација на карактеристики на планински велосипеди и тркачките велосипеди. Хибридни мотори се совршени за оние кои сакаат да експериментираат со сите стилови на возење.
КРУИЗЕРИ: Овие мотори се генерално една брзина и се конструирани за буквално само што-крстарење.
Удобност Мотори: Овие се специјализирани планински велосипеди или хибриди кои нудат повеќе исправена коњи и помек места. Овие велосипеди се суштински наменета за велосипедисти кои сакаат повеќе комфор во нивните возење.

големина на работите

Некои велосипед модели нудат до осум различни големини. За да се утврди вистинската големина за вас, се измери вашиот inseam-ова ќе се утврди правото големината на рамката, во смисла на стенд-над-висина. Како еден пар фармерки, правото вклопуваат е важно.

поставуваат прашања

Не се плашете да побарате совет во врска со она што не го разбираат, како што се брзо ослободување, велосипед одржување, каков вид на опрема што ви треба, итн Знаејќи го она што ви треба да знаете е разликата помеѓу лесно коњи и не е така лесно јавање ,

Купи велосипед ви се допаѓа

Се земе дури и на најмалите детали во предвид при купувањето на велосипед: ​​како база, големина, како изгледа тоа, боја - сè. Впрочем, тоа е вашата сет на тркала - се вози тоа гордо.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar